Milan startovao pripreme ubedljivom pobedom

Fudbaleri Milana startovali su pripreme za sledeću sezonu ubedljivom pobedom nad švajcarskim prvoligašem.

Ekipa Vincenza Montelle je danas odigrala prvu prijateljsku utakmicu uoči nove sezone, protivnik je bio Lugano, a Rossoneri su u gostima slavili 4:0.

Milan je poveo već u drugom minutu golom mladog napadača Cutronea, a to je bio i jedini gol u prvom poluvremenu. U nastavku je Montella zamenio čitav tim i Milan je zaigrao mnogo bolje, pa je na 2:0 povisio tinejdžer Crociata, deset minuta pre kraja Sosa je pogodio za 3:0, da bi Gomez postavio konačnih 4:0 u nadoknadi vremena.

Treba reći da je Milan na ovoj utakmici bio bez Donnarumme, Susa, Lapadule, Andrea Silve, Contija i Romagnolija.

Lugano - Milan 0-4

MILAN (4-3-3): Storari (46' Gabriel); Abate (46' De Sciglio), Musacchio (46' Zapata), Paletta (46' Gomez), Rodriguez (46' Antonelli); Kessie (46' Mauri), Montolivo (46' Sosa), Bertolacci (46' Zanellato) (41' Gabbia); Borini (46' Crociata) (41' Simic), Cutrone (46' Bacca), Calhanoglu (46' Niang).

Golovi: 2' Cutrone (M), 63' Crociata (M), 83' Sosa (M), 91+1' Gomez (M).

Rossoneri naredni meč igraju na turneji u Kini 18. jula, a protivnik je Borussia Dortmund.