LE - Milan slavio na premijeri!

Fudbaleri Milana upisali su trijumf na svom prvom takmičarskom susretu ove sezone, u okviru kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izabranici Vincenza Montelle slavili su na gostovanju rumunskoj Krajovi sa 0:1 (0:1).

U startnoj postavi Milana našlo se pet novajlija, dok je u špicu napada bio mladi Cutrone.

Donnarumma, R. Rodriguez, Musacchio, Zapata, Abate, Bonaventura, Montolivo, Kessie, Niang, Cutrone i Borini.

"Rossoneri" su bili bolji rival u prvih 45 minuta, ali dugo nisu uspevali da stvore ozbiljnije prilike pred golom Craiove.

Igrao se 44. minut, kada je lukavi Ricardo Rodriguez uputio oštru loptu sa desne strane iz prekida, a ona je na kraju završila u mrežu rumunske ekipe.

U nastavku, Montella je šansu ukazao i novajlijama Andreu Silvi, koji je zamenio Borinija, kao i Andrei Contiju, koji je zamenio Abatea.

Mogli su fudbaler Craiovie da šokiraju "Rossonere" u 61. minutu, Mitrita je dobro šutirao, ali je lopta prohujala pored stative.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultat, te Milan na "San Siro" nosi minimalnu prednost.