Milan strepi za Ligu šampiona: Bologna "otkinula" bod Rossonerima, "zakuvalo" se stanje na tabeli

Fudbaleri Milana i Bologne remizirali su sa 1:1, u okviru 30. kola italijanske Serije A.

Meč nije mogao da počne bolje po Bolognu, s obzirom da je već u prvom minutu na semaforu stajalo 1:0 u korist domaćih. U ulozi asistenta se našao Poš, a Sansone se upisao u listu strelaca.

Nizali su se napadi gostiju u nastavku, što su uspeli da "krunišu" pogotkom pred kraj prvog poluvremena. Igrao se 40. minut, kada se lopta odbila na ivicu kaznenog prostora, kada je Pobega "uhvatio volej" i iz prve "opalio" ka golu, a lopta je od leve stative završila u mreži.

To je ujedno bilo i poslednje uzbuđenje u prvih 45 minuta. U nastavku su napadali "Rossoneri", ali bezuspešno, te je na kraju meč i završen podelom bodova, rezultatom 1:1.

Milan je ovim remijem ostao na četvrtom mestu sa 53 boda, koliko ima i Roma na trećem mestu, dok bi Inter, koji ima meč manje u slučaju trijumfa nad Monzom mogao da "preskoči" Milan, i dođe do pozicije koja vodi u Ligu šampiona.

Rossoneri u utorak igraju revanš več četvrtfinala Lige šampiona u Napulju. Prvi meč je završen 1:0 za Milan.