'Rossoneri' primili gol u 19. sekundi, a onda se razgoropadili! Debitovao De Ketelaere, povreda Tonalija

Očekivano ubedljiva pobeda italijanskog šampiona.

Ekipa Milana obavlja poslednje pripreme pred start nove sezone. 'Rossoneri' su u subotu uveče u prijateljskoj utakmici ubedljivo savladali domaću ekipu Vicenze rezultatom 6:1.

Zanimljivo, Vicenza je povela posle samo 19 sekundi igre, Rolfini je savladao golmana Maignana. Ali, vrlo brzo je usledila reakcija ekipe Milana.

Rafael Leao je u 10. minutu doneo izjednačenje Rossonerima, a za preokret se pobrinuo Messias jedanaest minuta kasnije.

Na isteku prvih pola sata igre pogodio je i Ante Rebić, a samo minut kasnije Dalmonte je postiago autogol i već je na semaforu pisalo 4:1 u korist Milana.

U nastavku još dva gola. Tomori je u 50. minutu ''bacio petardu'', a konačnih 6:1 postavio je Ante Rebić u 69. minutu. Debitantski nastup u dresu Milana upisao je i  Charles De Ketelaere koji je odigrao poslednjih petnaestak minuta meča.

Milan je nastupio bez povređenog Girouda, još uvek se oporavljaju i Origi i Ibrahimović, a ono što Rossonere može dodatno da zabrine jeste i to što se i Tonali požalio na povredu i po prvim prognozama propustiće prvo kolo Serije A u kojem Milan igra protiv Udinesea.