Bacca ponovo sačuvao Milan

Fudbaleri Milana pobedili su u gostima ekipu Bologne rezultatom 1:0 (1:0) u pretposlednjem kolu Serije A.

Milan je do pobede došao golom Carlosa Bacce sa bele tačke u finišu prvog poluvremenu.

Domaći su već u 12. minutu ostali sa igračem manje pošto je Diawara zaradio drugi žuti karton i automatsko isključenje.

''Rossoneri'' su brojčanu prednost iskoristili u 40. minutu kada je Bacca pogodio sa bele tačke. Prethodno je golman Bologne Da Costa zakasnio na loptu i oborio Luisa Adriana, a sudija opravdano pokazao na penal.

U drugom poluvremenu, Milan je mogao da poveća svoju prednost, najbolje šanse propustili su upravo akteri kod prvog gola Adriano i Bacca, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Bologna je najbolju šansu imala u nadoknadi vremena, kada je posle kornera Giaccherini pogodio mrežu, ali je pogodak poništen zbog opravdanog ofsajda.

Posle ove pobede, Milan je šesti na tabeli sa 57 bodova, dva više od Sassuola, koji u nedelju gostuje Frosinoneu. Milan u poslednjem kolu dočekuje Romu u velikom derbiju i moraće da pobedi ukoliko želi sačuva mesto u Ligi Evrope i da ne misli na rezultate Sassuola.

Bologna je 14. na tabeli sa 41 bodom i u sigurnoj je zoni sa šest bodova više od Palerma koji je ispod crte.