Calhanoglu za bod Milana u Firenci

U prvom susretu 19. kola italijanske Serije A Fiorentina je ugostila Milan, a duel je završen podjelom bodova (1:1).

Milan je poražen na posljednja tri gostovanja u Seriji A, a taj negativni niz prekinut je u Firenci, pošto je tim Gennara Gattusa uspio da izvuče bod.

Imao je gostujući tim ambicije pobjede, no dobra Fiorentina ipak je zaslužila bod. Od početka se igralo otvoreno, mada nije bilo pravih šansi.

Sve do 71. minute mreže su mirovale, a onda je Giovanni Simeone na ubačaj Biraghija glavom zabio pogodak za slavlje domaćih. Samo tri minute kasnije Milan je izjednačio.

Rezervista Hakan Calhonoglu je iz neposredne blizine zakucao loptu u rašlje i spasio Milan novog poraza.

S ovim bodom Milan ide na deveto mjesto i ima 25, osmoplasirana Fiorentina ima 27 bodova. U narednom kolu Milan dočekuje Sassuolo, dok Fiorentini stiže Inter.