LIGA EVROPE: Roma slavila na San Siru u prvom četvrtfinalnom meču

Fudbaleri Rome savladali su Milan u gostima rezultatom 1:0 (1:0) u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

Meč na "San Siru" rešio je štoper "vučice" Ganluca Mancini golom već u 17. minutu.

Sada već bivši golman reprezentacije Srbije Mile Svilar branio je čitav meč i ostao nesavladan protiv vrlo ofanzivnog Milana.

"Rossoneri" su meč otvorili "bombom" Reijndersa kojom je "zagrejao dlanove" Svilara, da bi na drugoj strani odgovorio Stefan El Shaarawy.

Potom je u 17. minutu viđen trenutak odluke. Mancini je najviše skočio posle kornera Paola Dybale i savladao Maignana.

Četiri minuta kasnije je Giroud imao priliku, ali je bio izblokiran, da bi ponovo Reijnders u finišu prvog poluvremena bio u šansi, ali je Svilar opet sjajno reagovao.

Isti igrači i isti scenario viđeni su i u 72. minutu, kada se Srbin još jednom istakao i definitivno "spustio roletnu" igračima Milana.

Poslednju šansu na meču domaći su imali u 87. minutu, ali je tada Giroud snažnim šutem ozbiljno uzdrmao prečku.

Roma je do kraja odolela i stekla lepu prednost pred revanš za sedam dana pred svojim navijačima na rimskom "Olimpicu".