Ubedljiva pobeda Milana: Rossoneri deklasirali Lecce

Lepršava partija domaćina.

Fudbaleri Milana savladali su Lecce rezultatom 3:0, u okviru 31. kola italijanske Serije A.

Rossoneri su fantastično otvorili meč, i već posle 20 minuta igre imali dva gola prednosti. Prvo je Pulišić načeo goste pogotkom u šestom minutu, da bi vođstvo duplirao Oliviere Gioud.

Do kraja poluvremena Lecce je ostao sa igračem manje na terenu jer je direktan crveni karton zaradio Nikola Krstović. Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde neoprezno je startovao na fudbalera Milana Chukwuezea, a sudija nije imao ni najmanju dilemu i pokazao mu je put u svlačionicu.

Domaći tim je i u nastavku susreta nastavio sa napadima, a novi gol postigao je Leao u 57. minutu i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Nakon ovog kola Milan ima 69 bodova i zauzima drugo mesto na tabeli, dok je Lecce na 13. poziciji sa 29 bodova na svom kontu.