Tri pogotka u šest minuta, Milan slavio u Firenci

Fudbaleri Milana došli su do pobede na gostovanju Fiorentini (2:1) u utakmici 30. kola italijanske Serije A.

Viđen je sjajan meč u Firenci, a zanimljivo je da su svi golovi pali u svega šest minuta.

Nije bilo pogodaka u prvom delu, iako su gosti iz Milana bili bolji rival. Međutim, ono što im nije pošlo za rukom u prvom, jeste već početkom drugog poluvremena.

Ruben Loftus Cheek je u 47. iskoristio dodavanje Rafaela Leaa i doneo prednost "rossonerima". Njihova radost je trajala svega tri minuta, pošto je domaćin brzo stigao do poravnanja. Strelac za "violu" bio je Alfred Duncan, posle asistencije Lucasa Beltrana.

Kao ni Milanova, ni radost Fiorentine nije dugo trajala. Već u 53. je Leao upisao svoje ime u listu strelaca, a asistenciju je zabeležio Tijjani Reijnders.

Inače, ovim trijumfom je Milan učvrstio drugo mesto na tabeli Serije A sa 65 bodova, dok je Fjorentina na desetoj poziciji sa 43 sakupljena boda.