Milan srušio Lazio za prvo mesto na tabeli

Milan je golovima u drugom poluvremenu savladao Lazio 2:0 u derbiju sedmog kola Serije A i zaseo na prvo mesto na tabeli.

Prvo poluvreme je proteklo u ravnopravonoj igri, čak je Lazio imao više udaraca u okvir gola rivala. Milan je najbolje šanse propustio u samom finišu prvog dela kada su neprecizni bili Giroud i Reijnders.

Međutim, u nastavku je tim iz Milana bio mnogo bolji rival. Sjajni Leao je u 60. minutu asistirao Kristijanu Pulišiću, kome nije bilo teško da dovede Rossonere u vođstvo.

Musah i Pulišić su imali posle toga šanse da dupliraju prednost, ali nisu uspeli. Ipak trijumf je overio Okafor u 88. minutu na još jednu asistenciju raspoloženog Rafaela Leaoa.

Naredni meč Milan igra u sredu u okviru 2. kola grupne faze Lige šampiona, protivnik je Borussia Dortmund, a utakmica se igra u Nemačkoj.