Udinese pobedio Milan, Rossoneri u crnoj seriji

Ekipa Milana ponovo je upala u „kanal“, a tamo ju je gurnuo Udinese koji je na Friuliju slavio sa 2:1.

Ovo je Rossonerima trenera Vincenza Montelle bio treći uzastopni poraz i moraće nešto da promeni kako bi se ekipa trgla i počela opet da igra kao do pre dve nedelje.

Da stvar bude gora po Milan, ispada da je ispustio pobedu jer je vodio od osmog minuta pogotkom Giacoma Bonaventure, koji se kasnije povredio a umesto njega ušao Deulofeu.

U 31. minutu izjednačio je Thereau, a kada se očekivalo da Milan u nastavku krene po sva tri boda, dobio je po nosu.

Potpuni preokret domaćinu doneo je Rodrigo de Paul pogotkom u 73. minutu, posle asistencije Jakuba Jankta.

Milan je na ovoj utakmici ostao i bez Mattie De Sciglia kojeg je lekarska ekipa iznela sa terena, a čini se da se radi o ozbiljnijoj povredi, dok je Bonaventura ipak prošao sa lakšim posledicama.

Rossoneri su na poslednjih šest prvenstvenih utakmica ostvarili samo jednu pobedu, uz dva remija i čak tri poraza.

Naredni meč igraju protiv Sampdorie na San Siru, u nedelju od 12:30.