Milanu samo bod protiv Empolija

Fudbaleri Milana pregazili su u prošlom kolu Napoli u gostima (4:0), ali su već u narednom duelu razočarali.

Na "San Siru" su ugostili Empoli i odigrali bez golova. "Rossoneri" su imali inicijativu, u 89. minutu Olivier Giroud je zatresao mrežu, najpre je izgledalo da je to učinio ramenom, međutim, VAR je poništio gol zbog igranja rukom.

Francuz je prethodno,  u finišu, izveo sjajan potez, petom je proigrao Brahima Diaza koji se našao pred golmanom Perizanom koji je odlično reagovao i sprečio pogodak.

Nekoliko puta su domaćini tražili penal, bezuspešno. U 59. minutu je čak i dosuđena najstroža kazna, ali je odluka poništena nakon VAR provere.

Nije imao sreće ni rezervista Milana Alessandro Florenzi, njegov pokušaj u 76. minutu zasutavila je stativa, dok je šut Girouda iz blizine izbolkirao De Vinter.