Milan razbio i ponizio Napoli na jugu Italije

Fudbaleri Milana u derbiju 28. kola prvenstva Italije ubedljivo su u gostima pobedili ekipu Napolija rezultatom 4:0.

Aktuelni šampion Italije je očitao lekciju Napoliju kao niko u dosadašnjem toku sezone.

Milan je poveo u 17. minutu golom raspoloženog Rafaela Leaa, a osam minuta kasnije je nakon sjajne finte u kaznenom prostoru domaćina prednost uvećao Brahim Diaz.

Milan je i u drugom poluvremenu nastavio u istom ritmu, pa je Leao 59. minutu svom timu doneo velikih 3:0, a fenomelano veče gostiju krunisao je Alexis Saelemaekers golom u 67. minutu.

Napoli je i nakon ovog poraza prvi na tabeli sa 16 bodova više od drugoplasiranog Lazia i čak 20 više od trećeplasiranog Milana.

Upravo će Milan i Napoli „ukrstiti koplja“ u četvrtfinalu Lige šampiona, a prvi meč je na programu već za 10 dana kada će domaćin biti ekipa sa severa Italije.

Napoli je večeras pretrpeo tek treći poraz u prvenstvu, odnosno drugi pred svojim navijačima, budući da je nedavno izgubio od Lazia 1:0 na svom „Diego Armando Maradona“ stadionu.