Golčina pa isključenje Girouda: Milan u finišu izašao na kraj sa Speziom

Milan je bio pod pritiskom nakon pobjede Napolija u Bergamu i uradio je domaći zadatak - savladao je Speziu 2:1 i zadržao šest bodova minusa u odnosu na lidera.

Bilo je svega na "San Siru", a pobjedu aktuelnom šampionu je donio Oliviere Giroud u 89. minutu golčinom nakon centaršuta Sandra Tonalija.

Francuz je bio u ekstazi, u slavlju je i skinuo dres i sam sebe otpisao za narednu utakmicu - dobio je drugi žuti karton, jer je šest minuta prije pogotka prvi put javno opomenut.

"Rossoneri" su vodili pogotkom Thea Hernandeza, promašivali šanse da odu na plus dva, okvir gola protivnika su pogađali Leao, Krunić, Messias, a onda se zatresla njihova mreža.

Upisao se Daniel Maldini, sin Paola Maldinija, koji ove sezone igra na pozajmici u Speziji upravo iz redova velikana.

Prijetila je potom Spezia i da preokrene, Milan nervozno jurio naprijed i dočekao akrobaciju Girouda da upiše vrijedan trijumf. Francuz je akrobatski reagovao na sjajnu loptu Tonalija i doneo Milanu tri boda.

U narednom kolu već u utorak Milan gostuje Cremoneseu gde će biti bez Girouda i Hernandeza koji su večeras dobili kartone.