Milan preokrenuo u produžetku i izbacio Shevchenka

Fudbaleri Milana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije pobedom nad Genoom nakon produžetaka rezultatom 3:1 (1:1).

"Rossoneri" su tek nakon 120 minuta slomili otpor žilavih Đenovljana, koji su vodili u većem delu regularnog dela utakmice.

Leo Ostigard je u 17. minutu bio precizan i na prednost je bila na strani ekipe Andriya Shevchenka sve do 74. minuta.

Tada je Olivier Giroud, u svom stilu, glavom pogodio nebranjeni deo mreže za 1:1.

Imao je Giroud šansu dva minuta kasnije da potpuno preokrene rezultat, ali je bio neprecizan, kao i Adrian Semper i Sandro Tonali na početku prvog produžetka.

No, Rafael Leao svoju priliku u 102. minutu nije propustio i tu je bio početak kraja Genoe.

Prolaz Milaneza propustio je da potvrdi Brahim Diaz, ali nije Aleksis Saelemaekers u 112. minutu za konačnih 3:1.

Prethodno su se u četvrtfinale Kupa Italije plasirali Atalanta i Fiorentina pobedom nad Napolijem 5:2, takođe posle produžetaka.