LIGA ŠAMPIONA: Chelsea razbio Milan u derbiju 3. kola

Fudbaleri Chelsea savladali su Milan u Londonu rezultatom 3:0, u trećem kolu grupe E Lige šampiona.

Ovim trijumfom tima Grema Potera se vratio u trku za plasman u nokaut fazu i sada je drugi na tabeli sa četiri boda.

Toliko imaju i "Rossoneri", sa kojima se opet sastaju naredne sedmice. Prvi je Salzburg sa pet, poslednji zagrebački Dinamo sa tri boda.

Nije Chelsea bio baš toliko bolji kao što rezultat govori, ali svoje šanse su nemilosrdno kažnjavali.

Redom su se u strelce upisivali Fofana u 24, Aubameyang u 56, odnosno James u 62. minutu.

Milan je bolje otvorio meč, kontrolisao je loptu i situaciju, ali je Chelsea imao prvu pravu šansu.

Mejson Maunt je u padu sa dvadesetak metara šutirao lepo u ugao, ali se Tatarusanu izvio i sprečio pogodak.

Usledio je mirniji period, domaći su delovali smušeno i neorganizovano u napadu, da bi i pored toga, Silva zapretio glavom.

Brazilac je isto učinio i u 24. minutu posle kornera, kada je Tatarusanu opet izašao kao pobednik, ali ne zadugo.

Lopta se odbila, stvorila se velika gužva, a najprisebniji je bio Fofana, koji je zatresao mrežu gostiju i postigao prvi pogodak u plavom dresu.

Strelac vodećeg pogotka se nešto kasnije povredio, zbog čega je zamenjen, da bi u nadoknadi Milan imao najbolju šansu za izjednačenje.

Rafael Leao je iskoristio svoju brzinu i dribling, prošao po levoj strani, dodao De Ketelaereu, čiji je udarac zaustavio Kepa. U nastavku, propisno se obrukao Rade Krunić, koji je praktično iz peterca lansirao loptu preko prečke.

Nastavak susreta bio je miran, da bi Chelsea u kratkom roku rešio pitanje pobednika ovog susreta.

Domaći su vođstvo duplirali u 56. minutu preko Aubameyanga, koji je iskoristio dobar centaršuta Jamesa i lošu intervenciju Tomorija, te iz peterca savladao Tatarusanua.

Asistent kod drugog pogotka, bio je strelac trećeg, u 62. minutu, čime je Milan doveo pred debakl.

Kombinovali su posle oduzete lopte na levoj strani Maunt i Čilvel, odbrana gostiju je na trenutak otklonila opasnost, lopta je stigla do Sterlinga, koji je proigrao Jamesa na desnoj strani, a ovaj snažno šutirao i savladao Tatarusanua.

Chelsea je rutinski priveo utakmicu kraju i tako zabeležio prvi trijumf u elitnom takmičenju, odnosno Milan prvi poraz.

U narednom kolu, sledećeg utorka, Milan dočekuje Chelsea na San Siru.