LIGA ŠAMPIONA: Milan bolji od Dinama iz Zagreba

U prvim utakmicama drugog kola Lige šampiona odigranim u sredu u terminu od 18.45 pobedu su zabeležili fudbaleri Milana protiv Dinama iz Zagreba, dok u duelu između Shakhtara i Celtica nije bilo pobednika (1:1).

Meč na San Siru imao je ružnu uvertiru, nakon što je u Gradu mode privedeno dvadesetak navijača iz Hrvatske.

Gosti iz Zagreba dobro su se držali sve do samog finiša prvog poluvremena kad je Josip Šutalo faulirao u svom šesnaestercu protivničkog igrača, a francuski internacionalac Oliviere Giroud sigurno izveo kazneni udarac – 1:0.

Na samom startu drugih 45 minuta već je bilo 2:0 za Rossonere, asistent Portugalac Rafael Leao, strelac Belgijanac Alexis Saelemaekers.

Fudbaleri Dinama se nisu predavali. Najefikasniji igrač Zagrepčana Mislav Oršić uspeo je u 56. minutu da smanji vođstvo Milana nakon što ga je majstorski proigrao Bruno Petković. na njihovu žalost, to je bilo sve što su uspeli u Milanu.

Konačan rezultat 3:1 postavio je Pobega, samo desetak minuta pošto je ušao u igru umesto Tonalija. Asistenciju je upisao Theo Hernandez.

Rossoneri su ovom pobedom pretekli Dinamo na prvom mestu grupe E. U istoj grupi od 21 čas igraju Chelsea i RB Salzburg.