Rekord Ibrahimovića, Milan ubedljiv u Veneciji

Fudbaleri Milana nastavili su sa sjajnim partijama na početku 2022. godine, pošto su bili ubedljivi na gostovanju kod Venezie. Milan je savladao Veneziu rezultatom 3:0 na otvaranju 21. kola Serije A, u utakmici koju je obeležio Zlatan Ibrahimović.

Ibrahimović je doneo prednost "rossonerima" već u drugom minutu, kada je na drugoj stativi iskoristio asistenciju Rafaela Leaa.

Švedski napadač je tako postigao pogodak u 24. uzastopnoj godini, pošto je prvi put u karijeri bio strelac 1999. Venezia je inače 125. različiti protivnik kojem je Zlatan zatresao mrežu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a u nastavku je Theo Hernandez sa dva gola potvrdio novi trijumf ekipe Stefana Piolija.

Na drugoj strani, Mihael Svoboda je dobio direktan crveni karton u 58. minutu i dodatno olakšao gostima.

Milan je nakon ovog trijumfa na prvoj poziciji sa 48 bodova, dva više od gradskog rivala Intera, ali uz dve utakmice više.