Milan poražen od Empolija na San Siru

Ni 30 udaraca (11 u okvir) nisu bili dovoljni za bar bod Rossonera u današnjem meču protiv Empolija na San Siru.

Fudbaleri Milana poraženi su danas na domaćem terenu od Empolija u okviru 33. kola italijanske Serije A s 2:1.

Bila je ovo veoma bitna utakmica za obje ekipe. Milan se bori za odlazak u Evropa ligu naredne sezone, a Empoliju je svaki bod veoma važan kada je u pitanju borba za opstanak.

Gosti su na kraju uspjeli da dođu do veoma važne pobjede, a strijelci su bili Mchedllidze u 40. i Thiam u 67. minuti. Za domaće je jedini gol postigao Lapadula u 72. minuti.

Treba reći da je Milan imao i penal kojeg Suso nije realizovao u 59. minuti. Rossoneri su imali i nekoliko stopostotnih prilika u posljednjih 15-ak minuta, indirektan udarac, prečku, ali ipak nisu uspjeli da dođu ni do boda.

Oni su nakon ovog meča ostali na 6. mjestu sa pet bodova manje od Atalante koja drži poziciju s koje se ide u Evropa ligu, dok je ekipa Empolja ostala na 17. poziciji sa 29 bodova, odnosno pet više od opasne zone.