Ne može Paletta da bude prvi štoper, ni Lapadula igrač preokreta: Sampdoria srušila naivni Milan

Odlični Filip Đuričić predvodio klub iz Đenove do velikog slavlja na San Siru - 0:1.

Napadaš čitavu utakmicu, stvoriš dvocifreni broj prilika, a onda na svom terenu primiš naivan gol i ostaneš bez sva tri boda. To se danas dogodilo Milanu, koji je na kraju nasamaren na San Siru - 0:1 (0:0).

Sampdoria je igrala lukavo, branila se svih 90 minuta, čekala svoju priliku iz kontranapada, koje je predvodio uglavnom Filip Đuričić i to joj se isplatilo u 70. minutu. Srpski internacionalac je uposlio Quagliarellu, naleteo je korpulentni i naivni Gabriel Paletta i bespotrebno srušio iskusnog napadača u svom šesnaestercu.

Domaćin je na kraju krenuo na sve ili ništa, u samoj završnici u neverovatnoj prilici se našao Gianluca Lapadula, bilo je teže promašiti nego pogoditi, ali je udarac iz neposredne blizine odbranio Emiliano Viviano.

Na samom kraju je isključen Jose Sosa koji je dobio drugi žuti.

Milan ostaje na 8. poziciji sa 37 bodova, dok čeka rasplet preostalih utakmica 23. kola Serije A.

U sredu Rossonere očekuje zaostali meč 18. kola u gostima protiv Bologne, a za sedam dana igraju protiv Lazia na Olimpicu.