TIM Kup: Juventus prvi put ove sezone nadigrao Milan

U velikom derbiju italijanskog fudbala Juventus je na svom terenu u okviru četvrtfinala TIM Kupa savladao Milan 2:1, a briljirao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić.

Juventus je sav posao odradio u prvih 20-ak minuta. Stara dama je povela u 10. minutu preko Paula Dybale, a u 21. došlo je do najlepšeg trenutka utakmice. Miralem Pjanić odlično je izveo slobodan udarac sa 18 metara iskosa sa leve strane, pogodio bliži ugao gola Gianluigija Donnarumme.

Milan je smanjio golom Carlosa Bacce u 53. minutu. To mu je deveti gol ove sezone, prvi u Kupu.

Međutim, samo minut kasnije gosti su ostali sa igračem manje, pošto je Locatelli dobio drugi žuti karton.

Ipak, imali su Rossoneri par šansi da dođu do produžetka, ali je aktuelni osvajač duple krune uspeo u trećem ovosezonskom meču prvi put da savlada najvećeg rivala.

U polufinalu Juventus će se sastati sa Napolijem.