Milan dočekuje Lazio u četvrtfinalu Kupa

Fudbaleri Lazija plasirali su se u četvrtfinale italijanskog Kupa pobedom nad Torinom, rezultatom 3:1.

Lazio je odigrao odličnu utakmicu na gostovanju Torinu i obezbedio duel u četvrtini finala sa Milanom, koji je u utorak pobedio Sassuolo sa 2:1.

U prvom meču dana Parma je na domaćem terenu nadigrala Cagliari sa 2:1.

Rimljani su potpuno zasluženo prošli dalje, nakon što su igrali mnogo bolje i sigurnije od domaćina, a odlučujuću prednost stekli su već u prvom poluvremenu.

Već u 12. minutu Keita je odlično prošao po levoj strani i pogodio suprotni ugao, da bi na isteku pola sata igre Miroslav Klose iz peterca krunisao odličnu akciju svog tima.

Domaći su se vratili u igru početkom drugog poluvremena preko Martineza, ali je u 57. minutu Ledezma otklonio sve dileme oko pobednika. On je bio siguran sa penala koji je skrivio golman Torina Padelli, zbog čega je dobio direktan crveni karton.