Milan lako savladao Chiasso

Kaka sa kapitenskom trakom na ruci
Milan je večeras pobedio u prijateljskoj utakmici na stadionu "Riva IV" ekipu švajcarskog drugoligaša Chiassa - 4-0.

Utakmica je odigrana od 18:00, a Allegri je izveo na teren sledeću jedanaestorku: Amelia; Zaccardo, Mexes, Silvestre, Emanuelson; Nocerino, De Jong, Muntari; Kakk; Robinho, Matri.

Milan je već na poluvremenu vodio sa 3-0. Golove u 1. poluvremenu su postigli Nocerino u 7. minuti, na asistenciju Kake, Silvestre je u 23. minuti posle kornera glavom matirao Capellettija, kao i Robinho pred kraj prvog poluvremena, u 40. minutu.

U drugom poluvremenu Allegri je izveo novih pet igrača na teren. Teren su napustili Mexes, Emanuelson, De Jong, Muntari i Kaka, a zamenili ih Vergara, Ponato, Poli, Modić i Niang.

"Rossoneri" su napadali i u drugom poluvremenu, ali nešto slabijim intenzitetom, pa su domaći u nekoliko navrata posle kornera i kontra napada bili u prilici da ugroze gol Milana.

Konačan rezultat postavio Saponara u 86. minuti utakmice, nakon sjajnog prodora Claverie, koji je pre toga zamenio Matrija.