Rutinska pobeda Milana nad Laziom: Bennacer i Hernandez presudili Rimljanima

Fudbaleri Milana su na svom stadionu lakše nego što je bilo ko očekivao savladali Lazio 2:0 (2:0) u okviru 34. kola italijanske Serije A., te su na taj način održali šanse za plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Izabranici Stefana Piolija su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu, kada su postignuta oba gola.

Prvi je bio delo Izmaela Bennacera u 17. minutu, kada se u ulozi asistenta našao prekaljeni Olivije Žiru, a drugi je postigao Theo Hernandez u 29. minutu posle poigravanja golmana Maignana.

Do kraja su domaći mirno čuvali prednost protiv potpuno bezopasnog gosta, koji je prvi šut ka protivničkom golu uputio tek u 88. minutu, kada je pokušao levi bek na pozajmici iz Juventusa, Luca Pellegrini.

Međutim, pri rezultatu 0:0 desilo se nešto što je zabrinulo sve pristalice "rossonera". Naime, jedan od najboljih igrača tima ove sezone, Rafael Leao, doživeo je povredu zbog koje je morao da napusti igru, a zamenio ga je Alexis Saelemaekers. Ostaje pitanje koliko je povreda ozbiljna i hoće li brzonogi Portugalac moći da zaigra u dvomeču protiv Intera u polufinalu Lige šampiona.

U narednom kolu Milan gostuje Speziji, ali ga pre toga očekuje duel sa Interom u polufinalu Lige šampiona.