LIGA ŠAMPIONA: Inter slavio protiv Milana u prvom meču polufinala

Fudbaleri Intera pobedili su večeras kao gosti u gradskom derbiju Milan sa 2:0, u prvoj polufinalnoj utakmici Lige šampiona.

Na stadionu San Siro golove za Inter postigli su Edin Džeko u osmom i Henrih Mhitarjan u 11. minutu.

Inter je dobro počeo utakmicu i posle prva dva šuta poveo je sa 2:0.

Plavo-crni su poveli u osmom minutu golom Džeka, koji je iz voleja poslao loptu u mrežu posle kornera sa leve strane. To je bio 14. gol u sezoni bosanskog fudbalera.

Tri minuta kasnije gosti su udvostručili prednost golom Mhitarijana, koji je od Federika Dimarka dobio loptu na ivici šesnaesterca, ušao je u kazneni prostor i poslao loptu u mrežu.

Inter je imao incijativu, a za tu ekipu dosuđen je jedanaesterac u 31. minutu posle starta Simona Kjera na Lautaru Martinesu, ali je posle pregledanog snimka sudija poništio tu odluku.

Do kraja poluvremena Inter je mogao da uveća prednost, ali je Martines za malo šutirao preko prečke, a Denzel Dumfris je iz voleja bio neprecizan. Milan nije imao nijedan šut u okvir gola.

Drugo poluvreme počelo je šansama za Milan, prvo je u 49. minutu Braim Dijas šutirao pored gola, a dva minuta kasnije loptu pored gola poslao je i Žunior Mesijas.

Inter je mogao do trećeg gola u 53. minutu kada je Džeko bio sam pred golom, ali je golman Majk Menjan odbranio njegov udarac.

Milan je uzvratio sa druge strane, ali je u 63. minutu Sandro Tonali pogodio stativu.

U 74. minutu Darmijan je bio u šansi posle dodavanja Romelua Lukakua, ali je njegov udarac blokiran.

Prvi šut u okvir gola Milan je imao u 81. minuta kada je šutirao Mesijas, a njegov udarac izblokiran.

Do kraja utakmice nije bilo promena pa Inter ide na revanš sa dva gola prednosti.

Revanš utakmica igra se ponovo na milanskom San Siru 16. maja, kada će Inter biti domaćin