LIGA ŠAMPIONA: Milan silovit u Zagrebu, šampion Italije razbio Dinamo

Fudbaleri Milana upisali su ubedljivu pobedu u 5. kolu Lige šampiona nad Dinamom u Zagrebu rezultatom 4:0 (1:0).

"Rossoneri" su na mestu gde je ove sezone pao Chelsea odigrali najbolji meč u elitnom takmičenju i, najverovatnije, izbacili "modre" iz Evrope.

U grupi E Chelsea ima 10 bodova, Milan sedam, Salzburg šest, a Dinamo četiri.

U poslednjem kolu će hrvatski predstavnik gostovati na "Stamford bridgeu" u Londonu, dok će Milan na "San Siru" dočekati austrijskog prvaka.

Italijanski šampion se dugo mučio da probije bedem bledog Dinama, a u tome je uspeo u 40. minutu.

Gabbia je pogotkom utišao navijače na "Maksimiru" i načeo goleadu gostiju iz "grada mode".

Nju je početkom drugog poluvremena nastavio Rafael Leao, da bi u 59. minutu i Olivier Giroud upisao svoje ime na semafor.

Francuz je to učinio iz jedanaesterca.

Tačku je stavio fudbaler domaćih, Ljubičić autogolom u 64. minutu za konačnih 4:0.