Fiorentina nanela prvi poraz Milanu u sezoni

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Milan rezultatom 4:3 u utakmici 13. kola Kalča.

Najzaslužniji za trijumf "viole" bio je Dušan Vlahović koji je upisao dva gola i asistenciju.

Fiorentina je povela u 15. minutu preko Alfreda Dankana, a u nadoknadi prvog poluvremena je Rikardo Saponara posle asistencije Vlahovića sjajnim golom duplirao prednost domaćeg tima.

Srpski centarfor je na isteku jednog sata igre predriblao golaman Milana Ćiprijana Tatarušanua i poslao loptu u praznu mrežu za 3:0.

Međutim, ubrzo posle toga, u 62. i 67. minutu je Zlatan Ibrahimović sa dva pogotka vratio "rosonere" u igru.

Ipak, u 85. minutu je usledio drugi gol Vlahovića koji je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora matirao Tatarušanua.

Međutim, to nije bio konačan rezultat, već je njega postavio Lorenco Venuti autogolom u šestom minutu sudijske nadoknade.

Inače, Milanu je ovo prvi poraz u Seriji A ove sezone, pošto je u prvih 12 kola imao deset pobeda i dva remija.