Milan pokorio Madrid – "ludnica" u grupi B

Fudbaleri Milana savladali su Atletico Madrid 0:1 (0:0), u meču petog kola grupne faze Lige Evrope.

Liverpool je u drugom meču rutinski savladao Porto 2:0 na svom terenu i imaju svih pet pobeda u Ligi šampiona.

Milan je u Madridu savladao Atletico minimalnim rezultatom ali osvojio velika tri boda.

Bila je to jedna veoma nezanimljiva utakmica, gde se kao prva velika šansa može istaći momenat iz 75. minuta, kada je Tatarusanu odbranio sjajan udarac De Paola.

Milan je bio agresivniji, više je hteo na Vandi Metropolitano, konstantno je napadao i to im se isplatilo u 87. minutu.

Gol za pobedu postigao je Messias nakon asistencije Kessiea.

Porto ima pet bodova, dok Milan i Atletico imaju po četiri boda.

U poslednjem kolu Porto dočekuje Atletico Madrid i Portu će biti dovoljan bod za makar Ligu Evrope.

Bod će im biti dovoljan za plasman i ako Milan ne pobedi Liverpool na San Siru.

Milan dočekuje Liverpool u poslednjem kolu – ako pobedi, a Porto ne savlada Atletico, ići će u osminu finala Lige šampiona. Bod im ne znači ništa.