Vitale u nadoknadi donela bod Milanu u derbiju

Ženska ekipa Milana uspela je u završnici derbija protiv Juventusa da dođe do boda.

Sastale su se dve neporažene ekipe u prvih pet kola, a Milan je bolje počeo meč i propustio dve velike prilike preko Giacinti u prva dva minuta. Stigla je kazna u 20. minutu kada je Rosucci donela prednost Juventusu - 0:1. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Milan je u nastavku krenuo u ofanzivu i izjenačio preko Dominike Čonč, ali onda je usledio hladan tuš deset minuta pre kraja meča. Čehinja Staškova je pogodila za novu prednost Juventus, svi su mislili da će to biti i konačan rezultat ovog meča.

Međutim Milan se nije predao, igrao se poslednji minut nadoknade kada je Framcesca Vitale postigla izjednačujući gol - 2:2!

Treba napomenuti da je utakmica odigrana u jako teškim uslovima pošto je teren bio natopljen vodom.

Posle ovog kola Juventus je prvi sa 16 bodova, Milan je drugi sa 14.