Sassuolo zaustavio očajni Milan

Sjajni Sassuolo napravio je danas još jedno iznenađenje i na svom stadionu savladao ekipu Milana sa 2:0.

Rossoneri su tako okončali niz od 12 utakmica bez poraza računajući prvenstvene i kup utakmice u Italiji.

I može da se kaže da je Sassuolo sasvim zasluženo došao do trijumfa, trećeg uzastopnog u šampionatu i sada opet diše za vrat Milanu.

Strelac prvog gola za Milan bio je Alfred Duncan u 28. minutu, kada je zakucao loptu sa 15-ak metara pod prečku.

Prethodno je Keisuke Honda upropastio dve veoma dobre prilike za Rossonere u samo dva minuta.

Sve dileme oko konačnog ishoda na Mapei stadionu otklonio je veoma raspoloženi‚ Nicola Sansone u 72. minutu.

Mihajlović je protestvovao smatrajući da je Biondini prethodno faulirao Bertolaccija, pa je udaljen sa klupe.

Milanu nije pomoglo ni to što je od 76. minutu imao igrača više posle drugog žutog kartona i isključenja Gregoira Defrela.

Sada su Rossoneri jako daleko od kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto im trećeplasirana Roma "beži" čak 9 bodova.