Lazio odoleo, Mihajlović opet bez pobede

Fudbaleri Milana i Lazia remizirali su 1:1, u poslednjem meču 30. kola Serije A.

Duel na San Siru je rezultatski rešen već u prvih 15 minuta, gosti su poveli preko Marca Parola u devetom, a ubrzo je izjednačio je Carlos Bacca.

Međutim, nastavak meča doneo je interesantnu i uzbudljivu utakmicu prepuno šansi, a većinu su propustili domaćini.

Prednjačili su Giacomo Bonaventura i Carlos Bacca, koji su pogađali i okvir gola, ali nisu uspeli da donesu preokret Milanu.

Lazio je na kraju strepeo od 84. minuta nakon isključenj Senada Lulića, ali je uspeo da odoli timu Siniše Mihajlovića.

Milan je remizirao drugo kolo u nizu, bez pobede je tri meča, pa je Mihajloviću dodatno ugrožen posao trenera jer zaostaje šest bodova za mestom koje vodi u Ligu Evrope (koju je obezbedio plasmanom u finale Kupa), dok je Liga šampiona verovatno nedostižna jer Roma ima +11.

S druge strane, Lazio je remizirao treći put u poslednjih pet kola, u međuvremenu je samo jednom slavio, pa se verovatno oprostio od Evrope jer petoplasirani Inter ima čak 13 bodova više.