Milan nemoćan u velikom derbiju Italije

Fudbaleri Juventusa bez većih problema su 22. kolu italijanske Serie A savladali ekipu Milana s 3:1.

U prošlosti je duel ovih ekipa donosio dosta uzbuđenja i neizvesnosti. Ipak, takve utakmice su daleka prošlost, jer Stara dama u poslednje vreme dominira.

Tako je bilo i u ovom meču. Juventus je lagano stigao do nova tri boda koja su ga dodatno približila odbrani naslova prvaka.

Poveo je Juventusa nakon 14 minuta igre. Carlos Tevez je pobegao odbrani "Rossonera", te je pogodio za vođstvo od 1:0.

Milan je u 28. minuti je stigao do izjednačenja. Cerci je ubacio loptu iz kornera, a pojačanje "Rossonera" Luca Antonelli je pogodio za 1:1.

Međutim, radost gostiju traje samo tri minute. Tevez je ovog puta asistent, a Leonardo Bonucci strelac za vođstvo Stare dame od 2:1.

"Bianconeri" su na odmor otišli s vođstvom od 2:1, a utakmicu su zaključili u 65. minuti. Odbijenu loptu je u mrežu poslao Alvaro Morata za konačan rezultat susreta od 3:1.

Milan je trenutno deseti na tabeli, s tim da bi mogao da padne posle sutrašnjih mečeva...