Milan konačno, pala Parma

Fudbaleri Milana pobedili su Parmu sa 3:1 u poslednjoj utakmici 21. kola Serije A i tako prekinuli niz od tri poraza, a došli do sedmog trijumfa ove sezone.

’Rossoneri’ su kontrolisali igru tokom većeg dela duela sa Parmom, ali se ’fenjeraš’ Serije A držao do početka drugog poluvremena.

Izabranici Filippa Inzaghija poveli su preko Jeremy Meneza iz penala u 17. minutu, da bi bivši igrač Milana Antonio Nocerino izjednačio samo sedam minuta kasnije.

Menez je vratio prednost domaćem timu na „San Siru“ u 57. minutu, da bi Cristian Zaccardo postavio konačan rezultat u 76, posle asistencije francuskog fudbalera.

Milano je zahvaljujući trijumfu nad Parmom ostao na osmom mestu tabele sa 29 bodova, pet manje od Lazia i Sampdorie koji drže mesta koja vode u Ligu Evrope, dok vodeći Juventus ima 50.