Valencia pokvarila Lopezov debi

Fudbaleri Valencie pobedili su Milan sa 2:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj na Mestalli.

Vodeći gol za "Slepe miševe" postigao je Paco Alcacer posle poigravanja Zapate na sredini terena, napadač Valencie je presekao poprečnu loptu i iskoristio lošu postavku novog golmana Milana i na 40 metara od gola "Rossonera" lobovao debitanta Diega Lopeza. Igrao se 18. minut.

Ipak, Milan se nije predavao, imao je inicijativu, veći posed lopte, a nagrada je stigla u 28. minuti kada je Keisuke Honda na izvrstan način izveo slobodan udarac i izjednačio - 1-1.

Konačan rezultat postavio je Rodrigo u 38. minuti meča, posle nekoliko sjajnih driblinga promešao je odbranu Milana i pogodio u donji levi ugao Lopezovog gola.

Meč je obeležio neslavni debi golmana Diega Lopeza za Milan, koji jeste primio dva gola, jedan maltene sa pola terena, ali se prikazao u solidnom izdanju jer je stigao pre samo nekoliko dana. Debitovao je i Pablo Armero, koji je odigrao poslednjih 20 minuta.