Remi na 'San Siru', Napoli zadržao distancu

U jednom od derbija 32. kola Serije A, Milan na svom ''San Siru'' nije uspeo da savlada goste iz Napulja i približi im se u borbi za drugo mesto na tabeli. Milan u poslednjih 20 minuta bez isključenog Flaminija.

Fudbaleri Milana i Napolija podelili su bodove u nedelju uveče na ''San Siru'' u derbiju 32. kola Serije A.

Meč je završen rezultatom 1:1, a ovim ishodom zadovoljniji mogu da budu gosti koji su zadržali četiri boda više u odnosu na trećeplasirane ''Rossonere''.

Znatno bolji fudbal viđen je u prvom poluvremenu kada su i postignuta oba gola. Poveo je Milan u 29. minutu golom Flaminija posle dobre saradnje sa Robinhom, ali je vođstvo domaćeg tima trajalo svega četiri minuta.

Onda je Hamšik odlično asistirao za Pandeva koji uspeva da savlada Abbiatija za izjednačenje na 1:1.

Do kraja prvog poluvremena Napoli je bio opasniji, a u 41. minutu Abbiati je odlično reagovao posle pokušaja Cavanija.

Nastavak meča doneo je više nervoze na terenu, što je u 72. minutu rezultiralo i isključenjem Flaminija, posle oštrog starta nad Zunigom.

Brojčano slabiji, Milan nije uspeo da do kraja ozbiljnije ugrozi gol gostiju, s druge strane ni Napolitanci nisu preterano atakovali ka golu Abbiatija, pa je do kraja ostalo 1:1.