Milan razočarao i na kraju sezone, fenjeraš mu oteo bod na oproštaju Girouda i Piolija

San Siro se oprostio od golgetera Oliviera Girouda i trenera Stefana Piolija bez pobedničkog mirisa. Iako je Francuz dao gol, a Milan vodio dva razlike u dva navrata, na kraju je fenjeraš Salernitana odneo bod – 3:3 (2:0).

Milan je uspeo da "uprska" i na zatvaranju Serije A, iako je malo u to verovao, posebno što je posle nepunih pola sata imao dva gola prednosti preko Rafaela Leaa i Oliviera Girouda.

Prvo je Leao iskoristio kiks golmana Fiorila, a onda je Giroudu morao da se upiše u strelce u poslednjem meču pre odlaska u Los Anđeles.

Sve je išlo po planu za Rossonere, činilo se da tri boda ostaju na severu Italije, ali je u drugom poluvremenu usledio šok u režiji visokog Nigerijca Simija.

Postigao je dva gola, od čega je jedan minut pre kraja, pored saigrača Sambije, a Milanu nije pomoglo ni to što je vodio 3:1 preko Davidea Calabrie.