NULA U REĐO EMILIJI: Maignan odbranio penal, Milanu samo bod

Fudbaleri Milana remizirali su sa Sassuolom 0:0 u okviru vanrednog, četvrtog kola ,italijanske Serije "A". Nisu uspeli izabranici Piolija da opravdaju ulogu favorita, a ovo im je ujedno i drugi remi ove sezone, budući da su pre dve runde nerešeno odigrali sa Atalantom.

Imao je Milan i veći posed lopte i više šuteva na gol protivnika, ali je opšti utisak meča da je Sassuolo zasluženo došao do boda, a imali su  i veliku šansu da dođu do celog plena.

Naime, u 23. minutu Kirjakopolos je prošao između Sarlemarkersa i Florenzija koji ga je faulirao i tako skrivio penal.

Ipak, neprecizan sa bele tačke bio je Domeniko Berardi. Njegov udarac odbranio je Maignan i tako spasio Milan od potencijalnog prvog poraza ove sezone.

U nastavku duela veliku priliku je propustio Giroud, koji je sa samo nekoiko metara promašio ceo gol.

Drui deo igre nije doneo puno uzbušenja. "Rossoneri" su odigrali jednu poprilično bledu partiju, te ovaj najnepopularniji rezultat i nije preveliko iznenađenje