Novi poraz Milana: Sassuolo slavio na San Siru

Fudbaleri Sassuola priredili su iznenađenje i na San Siru pobedili Milan sa 3:1 u 14. kolu Serije A.

Rossoneri su stekli prednost, ali su u nastavku potpuno pali i upisali drugi uzastopni poraz, posle uvodnih 12 utakmica u kojima nisu izgubili u prvenstvu.

Alessio Romagnoli je doveo ekipu Stefan Piolija u vođstvo u 21. minutu na asistenciju Thea Hernandeza, da bi Gianluca Squamaka već u 24. poravnao rezultat i najavio ono što je usledilo.

Simon Kjaer je autogolom u 33. doneo Sassuolu vođstvo i taj rezultat je bio aktuelan sve do 66. kad je Domenico Berardi otklonio sve dileme oko pobednika.

Da stvar bude gora po domaćina, Alessio Romagnoli je u 77. minutu dobio direktan crveni karton i čeka ga suspenzija.

Milan ostaje drugi na tabeli sa 32 boda, koliko ima i lider Napoli, a jedan više od gradskog rivala Intera koji se potpuno uključio u borbu za odbranu Scudeta.

Sassuolo je na 12. poziciji sa 18 bodova.