Milan slavio u Bergamu, Rossoneri bolji od Atalante

Fudbaleri Milana savladali su Atalantu u Bergamu rezultatom 3:2 u sedmom kolu Serije A.

Nije se pošteno ni zakotrljala lopta u Lombardiji, a "Rossoneri" su stigli do vođstva već u prvom minutu.

Posle dodavanja Saelemaekersa, Davide Calabria ušao je u kazneni prostor rivala i pogodio mrežu Musoa iz drugog pokušaja.

Pokušavala je Atalanta da se vrati u meč, ali sve je palo u vodu u 43. minutu posle velike greške odbrane koju je na najbolji mogući način iskoristio Sandro Tonali.

U drugom poluvremenu Milan je rutinski "umrtvio" rivala, a nakon kontre pao je i treći gol u 79. minutu kada je pogodio Rafael Leao.

Nije se "boginja" predavala, Duvan Zapata je pogodio sa penala u 85. minutu, da bi u trećem minutu nadoknade vremena Mario Pašalić takođe zatresao mrežu što je donelo dramu u poslednjim trenucima meča.

Na kraju je Milan ipak uspeo da sačuva prednost i odnese pobedu.

Ekipa Stefana Piolija se tako našla na drugom mestu na tabeli sa 19 bodova, dok je Atalanta osma sa 11.