MILAN REŠETA: Ibrini 500. i 501. gol u klupskoj karijeri

Milan je pobedio Crotone 4:0 (1:0), a Zlatan Ibrahomović je golovima u 30. i 64. minutu postigao jubilarni 500. i 501. pogodak u profesionalnoj klupskoj karijeri. Ante Rebvić je postigao takođe dva gola za 70 sekundi.

Sjajno je Šveđanin primio loptu od Leaoa i u svom stilu, elegantno, poslao loptu preko golmana Crotonea koji je pružio dobar otpor "roso-nerima". Bio je to 82. gol u dresu Milana, a 500. za klubove u karijeri na 825 utakmica. Sredinom drugog dela posle odličnmog prodora Hernandeza, Ibri je ostalo da proseldi loptu u praznu mrežu za obveru pobede i 501. pogodak na 122. meču za Milan.

Za Malme je na 42 meča postigao 18 golova, za Ajaks na 110 susreta 48 pogodaka, za Juventus na 92 susreta 26 pogodaka, u dresu Intera je na 117 mečeva bio strelac 66 puta, za Barcelonu je na 46 mečeva postigao 22 gola. U dresu PSG-a je na 180 mečeva postoigao 156 golova, za Manchester United je pogodio 29 puta na 53 susreta i u Los Angeles Galaxyu je na 58 mečeva 53 puta bio strelac. Ukupno na 825 susreta 501 gol. Ako dodamo i reprezentaciju (116 mečava o 62 gola), Ibrahimović je na 941 meču postigao 563 gola.

Crotone je igrao je hrabro na "San Siru", imali su nekoliko prilika, ali ne i raspoloženog igrača u završnici. I do 64. minuta su mučili ribvala a onda su primioli gtri gola za sedam minuta, pored Ibrahimovića, dva pogotka je postogao Ante Rebić u 69. i 70. minutu. Milan je opet lider Serije A.