Milan postigao najbrži gol u istoriji Serije A i sačuvao prvo mesto

Fudbaleri Milana pobedili su kao gosti Sassuolo sa 2:1 u derbiju Serije A, koji je obeležio i istorijski gol "Rossonera". Rafael Leao je postigao najbrži pogodak u istoriji italijanskog šampionata i najavio trijumf, dok su pobede ostvarili još Inter i Benevento.

Ekipa Stefana Piolija sačuvala je prvo mesto na tabeli sa 31 bodom, jednim više od drugoplasiranog Intera, koji je sa 2:1 bio bolji od Specije.

Leaov gol najbrži u istoriji Serije A

Duel protiv Sasuola počeo je detaljem koji će ostati upisan u istorijske knjige ne samo Serije A, nego i "liga petice" – Rafael Leao je zatresao mrežu domaćina posle 6,2 sekunde.

Brazilac se stuštio ka golu odmah pošto je Hakan Calhanoglu krenuo sa centra, iskoristio asistenciju Turčina i doveo Milan u prednost.

Gosti su došli do još jednog pogotka nekoliko minuta kasnije, koji je poništen zbog ofsajda, ali je Milan ipak poveo 2:0 nešto kasnije i tada rešio pitanje pobednika. Strelac je bio Saelemakers.

Srpski reprezentativac Filip Đuričić igrao je do 57. minuta, kada ga je zamenio Boga.

Ispostaviće se da je Belgijanac postavio konačan rezultat i Milan je ostao prvi.