Pobeda u Napulju: Ibra vratio Milan na vrh

Fudbaleri Milana savladali su Napoli 3:1 u derbiju osmog kola Serije A.

Prva dva gola za rosonere na stadionu 'San Paolo' postigao je Zlatan Ibrahimović, koji je teren napustio u 79. minutu zbog povrede.

Napadao je Milan od samog početka, da bi do gola došao u 20. minutu. U strelce se deveti put ove sezone upisao Zlatan Ibrahimović.

Pokušali su fudbaleri Napolija da brzo odgovore, ali do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata.

Početkom drugog dela utakmice gosti su udvostručili prednost. Posle asistencije Rebića, ponovo je gol postigao Ibrahimović. Bio je to 10. gol Šveđanina u šest odigranih mečeva u Seriji A.

Vrlo brzo Ibra je postiao i treći pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

Pad koncentracije u igri milanskog tima iskoristili su domaći, pa je u 63. minutu Dris Martens smanjio na 2:1.

Šanse Napolija da dođe makar do boda umanjene su u 65. minutu, kada je Bakajoko dobio drugi žuti karton, zbog čega je isključen iz igre.

U završnici meča Ibrahimović je morao da napusti igru zbog povrede.

Konačni rezultat postavio je Jens Hauge u petom minutu sudijske nadoknade. Norvežanin je postigao prvi gol u Seriji A.

Milan je ostvario šestu pobedu u sezoni, drugu u poslednja četiri meča, te se sa 20 bodova nalazi na vrhu tabele.

Napoli je doživeo drugi poraz u poslednja tri meča i sada je šesti sa 14 bodova.