Liga Evrope: Težak poraz Milana

Fudbaleri Milana su pomalo i neočekivano doživeli prilično ubedljiv poraz, pošto ih je na San Siru savladao francuski Lille sa vrlo ubedljivih 3:0.

Bilo je mirno na početku utakmice, tek poneka šansa se stvarala sve do 22. minuta kada je Jazici sa bele tačke postigao prvi gol na utakmici i doneo Lilleu prednost od 1:0, koja je stajala i na poluvremenu. Očekivali smo odgovor od Milana, ali smo dobili brz gol Lillea, i to ne jedan nego dva. Jazici je uspeo da kompletira het-trik sa dva pogotka u 55. minutu, odnosno u 58. minutu i tako doneo Lilleu veliku pobedu.

Posle ovog trijumfa, Lille je prvoplasiran na tabeli sa 7 osvojenih bodova, dok je Milan drugi sa 6 bodova.

U drugoj utakmici ove grupe H, videli smo prašku Spartu koja je "pregazila" Celtic u Glazgovu rezultatom 4:1.