Milan slavio u Bolonji, Rossoneri hvataju zalet za Ligu šampiona

Fudbaleri Milana slavili su u meču 15. kola italijanske Serije A sa 3:1 protiv Bologne.

Milan je poveo penalom Piateka u 15. minutu, te duplirao pogotkom Thea Herrnandeza u 32. minutu.

Njega je u kaznenom prostoru sjajnim pasom pronašao Suso, a Hernandez je ostao sam ispred golmana Bologne koga je lako savladao.

Isti igrač je i u 40. minutu zatresao mrežu, ali ovog puta svoju. Bologna je imala korner, Hernandez je pred svojim golom slučajno udario loptu i domaćin je smanjio na 1:2.

I tek što su igrači izašli iz svlačionica u nastavku, Jack Bonaventura prihvata odbitak posle centaršuta i sa 17, 18 metara pogađa sam ugao gola za 3:1 u korist Milana.

Slaba je uteha bio penal za Bolognu i pogodak Nicole Sansonea u 84. minutu jer je tim Siniša Mihajlovića na kraju ipak ostao bez bodova.

Milan je ovom pobedom napredovao za jednu poziciju i nalazi se na deobi desetog mesta sa Torinom sa bodova.

Milan je zabeležio drugu uzastopnu pobedu i čini se da igraju sve bolje kako sezona odmiče.

Ako ovako nastave brzo će smanjiti zaostatak od 9 bodova za četvrtoplasiranim Cagliarijem.

U sledećem kolu Milan dočekuje Sassuolo 15. decembra na San Siru.