POTPUNI OČAJ: Košmar Gattusovog Milana nastavljen u Torinu

Torino je večeras u 34. kolu Serije A savladao Milan s 2:0 i sada je došao u situaciju da se bori za plasman u Ligu prvaka.

U Torinu su svi s nestrpljenjem čekali ovaj duel, a na kraju su slavili trijumf s kojim su došli na samo dva boda od četvrtoplasirane Rome, dok je Milan pao na šesto mjesto.

Rossoneri u posljednje vrijeme igraju očajno, a blijedi su bili i u Torinu, pa su zasluženo poraženi.

Sva uzbuđenja dešavala su se u drugom dijelu utakmice. Počelo je penalom za Torino u 58. minuti kojeg je skrivio Kessie, a u gol pretvorio Belotti.

Taj pogodak je donio zanimljivu i otvorenu utakmicu, nekoliko dobrih šansi i majstorski gol Berenguera u 69. minuti.

Ako je u Milanu živjela nada da se može izbjeći poraz, ona je ugašena u 82. minuti, kada je Romagnoli zbog prigovora dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa će propustiti naredni meč.

Milan je večeras dobio čak šest žutih kartona uz jedan crveni. Igrači Milana su nervozni i nemoćni, Gennaro Gattuso teško da će preživjeti ovaj košmar.

Naredni meč Milan igra protiv Bologne na San Siru.