Juventus bolji u derbiju, Higuain tragičar Rossonera

Mandžukić i Ronaldo donijeli trijumf "Staroj dami".

Juventus je pobijedio Milan na "San Siru" rezultatom 2:0, a meč je obilježio tragičar Gonzalo Higuain, napadač koji je ljetos iz Torina stigao među "crveno-crne".

Argentinac je prvo kod 1:0 promašio penal u finišu prvog poluvremena (odbranio mu ga je Szczesny), a onda je u finišu kada je bilo jasno da će njegov tim izgubiti zaradio isključenje.

Higuain je faulirao Mehdija Benatiju, dobio je žuti karton, a onda i crveni nakon žestokog protesta ka sudiji Mazzoleniju.

Juventus je, inače, poveo u 8. minutu pogotkom Marija Mandžukića, a sve dileme oko pobjednika je otklonio Cristiano Ronaldo golom u 81. minutu.

"Stara dama" je tako ostala na plus šest u odnosu na Napoli, dok je Milan 5. sa bodom manje od četvrtoplasiranog Lazia.

Upravo će u narednom kolu Milan gostovati Laziu na Olimpicu.