''Rossoneri'' sve bliži Evropi, nova pobeda u nizu!

Milan večeras upisao i treću uzastopnu pobedu u Seriji A.

U meču 27. kola Serije A, ''Rossoneri'' su pred svojim navijačima savladali Chievo sa 3:1 i tako nastavili pobedonosni niz, započet trijumfima nad Fiorentinom i Sassuolom.

Meč su obeležila i tri dosuđena jedanaesterca, od kojih je po jedan sa obe strane iskorišćen.

Milan je poveo u 24. minutu, kada je Carlos Bacca zatresao mrežu golmana Sorrentina, a na asistenciju Deulofeua.

Minimalno vođstvo domaćih trajalo je dvadeset minuta, a onda su gosti iz Verone iznudili jedanaesterac, koji je u gol pretvorio de Guzman - 1:1.

Do kraja prvog poluvremena viđen je i penal na drugoj strani, ali Bacca nije uspeo da ga iskoristi, pa se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom.

Ipak, napadač Milana iskupio se za taj promašaj u 70. minutu, kada se najbolje snašao pred golom rivala posle kornera sa desne strane i iz neposredne blizine zatresao mrežu - 2:1.

Sve dileme otklonjene su dvanaest minuta kasnije, kada je dosuđen još jedan penal za Milan, a ovoga puta Lapadula je bio siguran sa bele tačke, za konačnih 3:1.

Do kraja, mogli su gosti preko Caccitorea da ublaže poraz, ali ovaj igrač nije uspeo da iskoristi veliku priliku.

Podsetimo, ranije danas Napoli je kao gost savladao Romu sa 2:1, a Sampdoria je na svom terenu bila bolja od Pescare - 3:1.