Bacca rešio spektakl na San Siru!

Milan i Palermo odigrali su sjajan meč na San Siru sa pet golova, u poslednjem subotnjem susretu 4. kola Serije A, a na kraju su slavili 'Rossoneri' – 3:2 (2:1).

Gosti sa Sicilije su dva puta stizali prednost ekipe Siniše Mihajlovića, ali je fenomenalni Carlos Bacca ipak doneo drugu pobedu Milanistima.

MIlan je tako, posle poraza u gradskom derbiju od Intera stigao do šestog boda i skoka na deseto mesto na tabeli, dok je Palermo ostao sedmi sa bodom više.

Na otvaranju kola Empoli je u nadoknadi vremena porazio Udinese na Friuliju.

Posle izjednačenog starta, Kolumbijac je doveo Milan u vođstvo u 21. minutu, kada se najbolje snašao u gužvi u petercu, posle centaršuta Giacoma Bonaventure. Nisu gosti bili ništa opasniji posle primljenog pogotka, ali su uspeli da izjednače posle kornera i greške Diega Lopeza.

Oskar Hiljemark se zavukao ispred golmana Milana i iz okreta uspeo da glavom donese izjendačenje svom timu. Odgovorio je Milan još većim pritiskom, Sicilijanci su se dobro branili, ali im nije bilo spasa u 40. minutu – kada je Bonaventura maestralno izveo slobodnjak, a Sorrentino samo pogledom ispratio let lopte.

Nastavio je domaćin da napada, u želji da trećim pogotkom reši meč, ali je Palermo bio taj koji je postigao sledeći pogodak i uneo totalnu dramu u poslednjih dvadesetak minuta. Zaspala je odbrana Milana, Alberto Gilardino je majstorski proigrao Šveđanina, a on proturio Lopezu loptu kroz noge za 2:2.

Međutim, nije radost gostiju trajala ni 180 sekundi, pošto je na scenu ponovo stupio Carlos Bacca. Ovoga puta, ulozi asistenta našao se neumorni Juraj Kucka – Slovak je idealno centrirao, a bivši napadač Sevilje u stilu centarfora starog kova glavom poslao loptu u dalji ugao za veliko slavlje.