Milan golovima Meneza okončao loš niz

Ekipa Milana zabeležila je pobedu posle pet utakmica bez iste, savladan je Udinese sa 2:0 na San Siru u 13. kolu Serije A.

Milan je bio bolji tim u prvom poluvremenu. Ređale su se opasne situacije pred golom Karnezisa, šanse su propuštali Menez i Honda, a Grk je bio savladan, kada je Rami šutirao glavom. Lopta je završila u golu, ali sudija Valeri se nije oglasio. Video pogledajte OVDE.

U nastavku se Udinese takođe branio, nije bilo nekih prilika, ali je posle jedne gužve u kaznenom prostoru Domizzi bio u duelu sa Hondom. Japanac je pao, čini se malo i teatralno, iako je kontakta bilo, defanzivac Udinesea je dobio crveni, a Menez sa bele tačke doveo Milan do prednosti - 1:0!

Posle toga je brojčana ravnoteža uspostavljena kada je Essien posle udaranja Konea prestrogo dobio drugi žuti karton, odnosno crveni.

Međutim, ubrzo je posle sjajne solo akcije sjajni Menez nastavio golgetersku seriju, njegov treći gol u dva meča - 2:0!

Milan je stigao do toliko željene pobede. Na kraju ovacije za Montoliva koji se posle sedam meseci vratio na teren.

Milan je ovom pobedom došao do 21 boda i 5. pozicije na tabeli Serije A. Isti broj bodova ima i Sampdorija koja u ponedeljak dočekuje Napoli.