Golčina Montoliva dovoljna za nova tri boda

Na "San Siru" srušena Catanija, sjajnim golom Riccarda Montoliva u 23. minutu. Četvrti trijumf  "rossonera" u nizu.

Kada su praktično ostali bez šanse da se plasiraju u neko od evro takmičenja i kada su ispali iz Lige šampiona, fudbaleri Milana zaigrali su rasterećenije i bolje.

U nedelju uveče ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobedu. Posle Fiorentine (2:0), Chieva (3:0) i Genoe (2:1), pred svojim navijačima savladali su Cataniju - 1:0.

Gol odluke postigao je Riccardo Montolivo u 23. minutu, na asistenciju Maria Balotellija, pred 41.000 gledalaca.

Da bi u preostalih pet utakmica uspeli da se domognu šeste ili eventualno pete pozicije, koje vode u kvalifikacije za Ligu Evrope, igrači Clarencea Seedorfa moraće da nastave da pobeđuju i da se nadaju kiksu gradskog rivala Intera i Parme.

"Nerrazzuri" su trenutno peti, sa pet bodova više od "rossonera". Do kraja prvenstva biće odigran i "Derby della Madonnina" - 4. maja.